OTR ( On Top Of The Rest ) Vendi ku Bashkohen gjithe OTR

eniotr.tk

Lajmet per Grupin OTR

view:  full / summary

Policia "pajton" Stresin me Noizyn

Posted by Eni on July 1, 2010 at 5:38 AM Comments comments (1)

Dykëngëtarët e grupeve OTR dhe Banda Butuesi, Noizy dhe Stresi, pas konkurrimit nëTop-Fest, mbrëmjen e së dielës, u shoqëruan në Policinë e Tiranës.Atyre u janë marrë deklarime për incidentin me armë që ndodhi pranë Presidencës, para se ata të hynin në Pallatin e Kongreseve ku zhvillohej festivali. Pasi kaluan rreth 14 orë në Drejtorinë e Policisë, duket se oficerët e Seksionit të Krimeve Kundër Jetës dhe Shëndetit, arritën të "pajtojnë" dy këngëtarët, të cilët u lanë të lirë vetëm pasi i dhanë dorën njëri-tjetrit. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe prindërit e tyre, babai i Arkimed Lushës (Stresit), Sali Lusha dhe babai i Rigels Rajkut (Noizy-t), Bashkim Rajku. Sipas burimeve nga policia, prindërit e dy këngëtarëve, kanë marrë përsipër vetë që të nisin një fushatë bindëse edhe për fansat e grupeve respektive, që të"sheshojnë" konfliktet që ata kanë pasur deri më sot. Në lidhje me sherrin me armë që ndodhi mbrëmjen e së dielës para Pallatit të Kongreseve, pak minuta para se të fillonte festivali Top-Fest,policia arrestoi personin e dyshuar për të shtënat me armë, 23-vjeçarin Jetnis Dollapi. Autorit të ngjarjes, anëtar i bandës "Butuesi", pjesë e grupit BUTUESI, i janë komunikuar edhe tri akuzat e ngritura ndaj tij,ndërsaështë sekuestruar arma automatike tip "Shotgan". Gjashtë personatetjerë të përfshirë në këtë konflikt, 2 nga grupi TBA dhe 4 ngagrupiOTR, u lanë të lirë nga policia pasi dhanë deklarimet e tyre rreth ngjarjes.

NGJARJA

Të dielën, rreth orës 19:45, një sherr mesfansave të grupeve të rrepit,OTR dhe TBA, u shoqërua me të shtënaarmësh në ajër dhe në drejtim tëpatrullës së policisë. Ngjarja ndodhinë Bulevardin "Dëshmorët eKombit", në sheshin mes Presidencës dhePallatit të Kongreseve, në njëkohë kur ajo zonë ishte e mbipopulluar,nga qindra të rinj që prisnin tëshihnin festivalin Top-Fest. Trepjesëtar të grupit TBA, një nga tëcilët Jetnis Dollapi, tashmë iarrestuar, nxori nga xhupi një automatikdhe e drejtoi nga 4 pjesëtarëtë grupit OTR. Fillimisht ai qëlloi mearmë në drejtim të makinës tip"Merecedez", me targë DR 1966 F, nga ecila vetëm pak minuta para tështënave kishte zbritur Noizy, duke ufutur në Pallatin e Kongreseve.Në moment ka ndërhyrë policia, qëgjithashtu u përball me të shtënaarmësh nga të rinjtë, derisa arriti tëarrestojnë 23-vjeçarin Dollapi,i cili tentoi të largohej, pasi hodhiarmën në asfalt. Ndërhyrja epolicisë arriti të shmangë një gjakderdhjetë mundshme dhe të shoqërojëedhe 6 personat e tjerë të përfshirë nëkonflikt.

ARRESTIMI i AUTORIT

JetnisDollapi,personi që dyshohet se qëlloi me armë në sheshin paraPresidencës dyditë më parë, u ndalua nga policia brenda pak minutash,teksa potentonte të largohej nga sheshi para Pallatit të Kongreseve,në drejtimtë Rektoratit. Dje policia i komunikoi tri akuzat Dollapit,me të cilatpritet që nesër të paraqitet për masë sigurie në gjykatë.Burime ngapolicia thanë se 23-vjeçari akuzohet për "armëmbajtje paleje", "prishjetë rendit dhe qetësisë publike", "kundërshtim tëforcave të rendit".Ndërsa 6 personat e tjerë, bashkë me dy këngëtarët,Noizy dhe Stresi, ulanë të lirë dje rreth orës 14:00, pasi dhanëdeklarimet e tyre rrethngjarjes.

Babai i këngëtarit: Shpresoj që ky konflikt të jetë i fundit

TIRANE-Nëse fansat bëhen objekt konfliktesh dhe sherresh me armë, në"mbrojtje"të këngëtarëve, ata që vuajnë dhe mbajnë përgjegjësi moralepër veprimete secilit prej tyre janë prindërit. Të paktën kështu ështëshprehurBashkim Rajkun, babai i Noizy-t, i cili shprehet i shqetësuar,jo aq përtë birin, sesa për veprimet që janë në gjendje të bëjnëadoleshentëtsot. Babai i këngëtarit Noizy gjen rastin që t'u bëjë apeltë gjithëfansave të djalit të tij, por edhe të grupit tjetër, që të"sheshojnë"këto konflikte, të harrojnë hakmarrjet dhe t'i zgjasinduartnjëri-tjetrit, ashtu siç bënë dje në polici Noizy dhe Stresi.

çfarë mendoni ju si prind, për këto konflikte që kanë ndodhur së fundmi mes fansave të djalit tuaj dhe Stresit?

Jamitronditur nga të gjitha këto që po ndodhin dhe më duken mjaftabsurde.Por duhen harruar ato që kanë ndodhur, të gjithë duhet tëpërpiqemi qëtë tilla situata të sheshohen dhe të mos ndodhin më. Ethem këtë për tëmirën e të gjithëve, të të dy palëve. Sepse ata fansatë djalit tim, poredhe të grupit tjetër, të Arkimed Lushës, janëadoleshentë dhe janë nëgati të bëjnë çmendurira, pa e kuptuar se çfarëpo bëjnë dhe sa do ukushtojnë. Ne si prindër, por edhe ju si media,duhet të sensibilizonikëta 14-15 vjeçarë që mos të ndodhin më gjëra tëtilla, sepse poshkatërrojnë veten e tyre dhe familjet e tyre.

Ju u takuat në polici me babain e Stresit, Sali Lushën. Bëtë ndonjë marrëveshje?

Nejemiprindër dhe ata që ishin aty brenda, sado që janë të rritur,janëfëmijët tanë. Duhet të jemi ne ata që t'i bindim siRigelsin,Arkimedin, por edhe fansat e tyre, që ngjarje të tilla të mosndodhinmë. Ato që kanë ndodhur, kanë ndodhur, por duhet t'i bindim qët'ihedhin pas krahëve dhe t'i harrojnë, sepse jemi njerëz. Tënjëjtinmendim ka edhe babai i Stresit, sepse edhe ai prind është siunë.

Mendoni se ai shtrëngim duarsh mes Noizy-t dhe Stresit në polici, mund të ndikojë për mirë edhe te fansat?

Shpresojshumëdhe uroj që edhe tek ata të ndodhë e njëjta gjë. Meqë janë fansatëtyre, atëherë unë si prind iu kërkoj që të veprojnë edhe ata siStresidhe si Noizy.

Plagosja e fansit të TBA para 1 muaji

TIRANE-E gjithë ngjarja e dy ditëve më parë, pranë Presidencës, përveçsenjë"lufte" mes fansave të grupeve TBA dhe OTR, sipas policisë ndodhisihakmarrje për një 19-vjeçar të plagosur më 28 prill të këtijviti,pranë Stacionit të Trenit në Tiranë. I arrestuari, Jetnis Dollapi,icili qëlloi me armë 2 ditë më parë, dyshohet se këtë veprim e bërinëshenjë hakmarrje për plagosjen e djalit të xhaxhait të tij,DenisDollapit, i cili u godit me thikë, nga një pjesëtar i grupit OTR.Më 28prill 2010, dy adoleshentë u plagosën me thika në qendër tëTiranës,pas një konflikti të nisur në një lokal pranë shkollës "SamiFrashëri"e që përfundoi te Stacioni i Trenit. Policia tha se ngjarjandodhi pasofendimeve mes fansave të dy grupeve rivale të rrepit, TBAdhe OTR.Denis Dollapi dhe Durim Vitrina, fansë të grupit TBA, sipaspolicisëjanë plagosur me thikë nga një anëtar i grupit OTR, me emrinBexhet, qëende nuk është arrestuar. 


Grupet e repit, p?rplasen me arm?

Posted by Eni on July 1, 2010 at 5:37 AM Comments comments (0)

Grupi i Noyzit dhe Stresit vijojnë përplasjen mes tyre, pak kohë pas plagosjes së dy pjesëtarëve një muaj më parë.

Jetnis Dollapaj, qëlloi me automatik drejt mjetit të Noyzit, pasi ai ishte larguar. Nuk ka të dëmtua.

 

TIRANE-"Farwest", mund të quhet përplasja me armë mes dy grupeve, njërit tëquajturOTR dhe një tjetri rival me ta TBA. Ngjarja në kryeqytet nësheshinpranë Pallatit të Kongreseve, përpara nisjes së një fetivalitëorganizuar nga një kompani private, ndërsa plumbat, u drejtuan përngapjesëtarët e njërit prej grupeve rivale, nuk u hezitua që tëdrejtohenedhe për nga uniformat e policisë.

Këta të fundit madjeshkëmbyen zjarr me ta. Pas pushimit të zjarrit,policia mundi tëarrestonte në flagrancë njërin prej të dyshuarve tëngjarjes, JetnisDollapajn, 24 vjeç, banues në Tiranë në rrugën "BajramCurri", ndërsabllokoi një armë automatike të një modeli të vjetër.

Ndërkaqveç tij, policia shoqëroi në ambientet e saj afërsisht 10persona, mestë cilëve 5 pjesëtarë të grupit OTR, dhe 5 të tjerë tëgrupit TBA.Vokalist dhe drejtues i grupi OTR, është Noyzi, apo siçquhet ndrysheRigels Rajku, ndërsa i grupit TBA, është Arkimed Lusha, icili në emrine artit thirret Stresi.

Ndërkaq, në vendin e ngjarjes, policiaka bllokuar veç armës së JetnisDollapajt edhe sende të tjera të forta,si shkopa bejzbolli, armë tëftohta. Burimet e policisë pohuan se zyrae hetimit të vrasjeve, mund tëarrestonte së paku deri në katër personagjatë mbrëmjes së djeshme,ndonëse hetimet kanë vijuar deri në orët epara të mëngjesit.

Përplasja

Pakjavë më parë, dy grupet rivale, u përplasën në afërsi të shkollëssëmesme "Sami Frashëri", ku një grup personash mes të cilëveDenisDollapi dhe disa të tjerë u përplasën me grupin e Rigels Rajkut.Ngapërplasja mbeti i plagosur Denis Dollapi, si dhe Durim Vitrina, tëdypjesëtarë të grupeve rivale.

Ndërkaq pak kohë pas kësajpërplasjeje, palët kanë shkëmbyer replika,fyerje dhe sharje nëFacebook, e madje nuk kanë munguar tonet kërcënuesemes palëve.Ndërkaq, dje palët ishin përgatitur mirë mes tyre, për njëpërplasje tëmundshme me qëllim hakmarrjen ndaj njëri- tjetrit.

Pjesëtarët egrupit të Noyzit, apo siç quhet në jetën private, RigelsRajku, kanëmbërritur dje pasdite për të marrë pjesë në një festivalkënge, qëzhvillohej në Pallatin e Kongreseve në kryeqytet. Ata kanëparkuar nëkrahun jugor të Pallatit automjetin e tyre të markës"Merecedez- Benz",në ngjyrë gri me targa DR 1966 F. Nga mjeti zbritënnjë nga një edhepjesëtarët e grupit si dhe fansa të Noyzit.

Ky i fundit i bërëi njohur në rrethin e adoleshentëve vitin e kaluar menjë këngë meRozana Radin, sapo ishte larguar nga mjeti, kur në këtëdrejtim ështëqëlluar me breshëri automatiku. Burimet thonë se ai ishtenjë ngapersonat që ishte vënë në shënjestër për t'u qëlluar ngapjesëtarët egrupit rival. Breshëritë e automatikut, nuk kapën asnjëprej personave.

Ndërkaqnjëpatrullë e komisariatit nr.1 që ndodhej në vendin e ngjarjes, kanisurndjekjen e autorit të dyshuar të krimit. Sipas policisë, ai ështëJetnisDollapaj, 24 vjeç, me banim në kryeqytet. Blutë i janëkundërpërgjigjurautorit të dyshuar të krimit me zjarr.

Në këtëmoment Dollapaj, ka lëshuar armën dhe ka nisur të largohet nëdrejtimtë stadiumit "Qemal Stafa", ku është bllokuar nga shërbimet epolicisësë kryeqytetit.

Blutë kanë nisur kontrollet, e tyre në mjetin egrupit të Noyzit ngaDurrësi dhe është vënë re se në bagazh, kishtesende të ndryshme tëforta si shkopa bejzbolli, thika dhe sende tëtjera të forta dhe tëmprehta.

Stresi dhe Noyzi shoqërohen në polici

Menjëherëpasi artisti me emrin "Stresi", Arkimed Lushaj, si dhe rivalii tij,Rigels Rajku, "Noyzi", [pak pasi kishin hyrë në sallën e PallatittëKongreseve, ku ata duhej të këndonin këngën e tyre për nëfestival,janë shoqëruar nga oficerët e Policisë së Drejtorisë sëTiranës. Të dyata janë marrë me automjete të ndryshme të policisë dhejanë dërguar nëambientet e bluve, në drejtorinë e qarkut. Aty janëmarrë në pyetje ngaefektivët dhe specialistët e zyrës së hetimit tëvrasjeve.

Seciliprej tyreduhej të sqaronte para policisë pozicionin e vet në lidhje mengjarjen emësipërme si dhe shkakun e organizimit të tyre me armë tëftohta sendetë forta e deri me armë zjarri.

Hetuesit pohojnëse është e ditur tashmë që palët janë në një rivalitetdhe armiqësi menjëri- tjetrin, armiqësi e cila është forcuar edhe mëtepër pasplagosjes së ndodhur me 28 prill të këtij viti në rrugën eBarrikadave,pranë shkollës së mesme "Sami Frashëri".

Bllokohen armë, shkopa bejzbolli e doreza boksi

Nëvendin e ngjarjes ekspertët pas shkëmbimit të zjarrit, administruannëcilësinë e provës materiale disa gëzhoja plumbash të kalibrit 9 mm,qëmendohet se i përkasin automatikut të bllokuar pak metra larg vendittëngjarjes. Arma e zjarrit mësohet se i përket markës "PM4", një armëenjë prodhimi të vjetër. Po kështu janë bllokuar nga policia,dorezaboksi, thika, dhe shkopa bejzbolli në automjetin me të cilinmbërritiNozy.

Edheautomjeti i markës "Mercedez- Benz", me targa TR1966 F, është bllokuarnga policia në cilësinë e provës materiale dheështë dërguar prejuniformave blu, në pikën e bllokimit të policisë.Ndërkaq në cilësinë eprovave materiale, policia ka sekuestruar edhesende të tjera që përarsye hetimi ende nuk bëhen të ditura nga policia.

 


Noizy kercenon BLERON !

Posted by Eni on March 25, 2010 at 11:43 AM Comments comments (2)

Këngëtari repist nga Shqipëria, Noizy ka nisur edhe një kërcënim të ri.

Pas thashethemeve se ai ka pasur një përleshje me anëtarët e “Tingullit 3Nt”, Noizy kësaj radhe ka nisur një mori akuzash në drejtim të këngëtarit kosovar, Blero.

Në një bisedë telefonike, të cilën mund ta gjeni edhe në youtube.com, Blero nuk e ka idenë se më kë është duke biseduar, përderisa i thotë atij që mos ka telefonuar gabimisht.

Por, ndryshe mendon Noizy, i cili i thotë atij se ai ka folur dikur keq për këngëtarin dhe se ai do t’i hakmerret për këtë.

 

ADM ENO

Noizy koncert

Posted by Eni on March 25, 2010 at 11:40 AM Comments comments (3)

Vëllezërit e njohur maqedonas, Flori dhe Argjend Lloga do të japin së bashku një koncert në Amerikë, ku i kanë ftuar për të qenë pjesë e show-t të tyre, Zajmina Vasjarin. Këngëtarja, e cila gjithmonë e më shumë i fshihet medias për të zbuluar jetën e saj private, do të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës së bashku me reperin Noizy, për koncertin që pritet të organizohet më 28 mars. Pjesë e koncertit do të jetë dhe Blero, cili do të udhëtojë nga Kosova për t’iu bashkuar grupit të këngëtarëve, që do të japin koncert në Amerikë. Ndërkohë Zajmina dhe Blero takohen pas realizimit të klipit të tyre në duet me titull “Veç ti”. Vëllezërit këngëtarë Lloga pas realizimet të disa këngëve popullore japin koncerte të përbashkëta kryesisht në Amerikë. Flori jeton prej 22 vitesh në Amerikë, dhe kohët e fundit përveç bizneseve merret me organizimin e koncertetve çdo muaj me këngëtarë shqiptarë. Muajin e kaluar një tur koncertesh në Amerikë zhvilloi këngëtarja Greta Koçi, ndësrsa këtë muaj menduan t’i bëjnë ftesë Zajminës, edhe pse nuk e njohin personalisht.

 

ADM ENO

diltelindja e noizyt

Posted by Eni on February 26, 2010 at 1:05 PM Comments comments (8)

Këngëtari Noizy ka rezervuar një darkë shumë ekzaltuese për miqtë e tij artistë, të cilët vetëm pas pak orësh kanë përfunduar të gjithë të dehur. Këngëtari i cili ka festuar 23-vjetorin e lindjes e ka organizuar festën që ka zgjatur më shumë se pas orës 02:00 pas mesnate fundjavën e kaluar me muzikë, alchool e atmosferë të ndezur. Mes shumë artistëve të njohur, në festë ishin edhe Aleksandër Gjoka, Rozana Radi, Sabiani, Fabian Asllani, Miss Kosova, Sabrie Idrizaj mikeshë e këngëtarit, si dhe gjithë pjesëtarët e tjerë të grupit O.T.R, ku ra në sy vajza me emrin Sheila, një nga zërat femërorë shumë interesantë të grupit rap. Ditëlindja u organizua në ambient të hapur në një kompleks tek Mali i Robit në Golem. Në festën ku ishin të pranishëm mbi 250 vetë, Noizy këndoi “live” së bashku me këngëtarët e tjerë të grupit. Ndërkohë që miqtë e ftuar kanë konsumuar alchool mjaftueshëm sa për t’u çliruar nga komplekset dhe për t’u argëtuar pa limit deri në orët e para të mëngjesit edhe pse ka qenë pak freskët. Këngëtari Noizy i mbledh miqtë e tij për herë të parë, pak pas daljes në tregun muzikor me klipin e ri “Mr. Yesterday” së bashku me Rozana Radin, i dyti bashkëpunim pas atij me titull “Fly”. Ndërkohë, festat janë kthyer në modë nga këngëtarët dhe artistët, të cilët festojnë pothuaj rregullisht ditëlindjet e tyre edhe kur s’janë përvjetore. Në këto ditëlindje kuptohen miqësitë e vërteta të artistëve e sidomos këngëtarëve me njëri-tjetrin.

Interviste

Posted by Eni on February 26, 2010 at 1:05 PM Comments comments (1)

Noizy: Une babai i nje vajze 2-vjecare 14 June 2009 nga admin  

Kategoria:  Showbiz

Vleresimi: (12 vota) (1,583 shikime)

 

Mund t’ju duket e habitshme, por është e vërtetë. Eshtë veçse 22 vjeçdhe ka një vajzë, Leandrën 2 vjeç. Djaloshi Noizy që pamë në skenat“hot” me Rozana Radin në klipin “Fly”, që fitoi çmimin e internetit në“Netët e Klipit” tregon këtë sekret të jetës së tij. Bashkë me albumine tij të ri “Pak më ndryshe” sapo ka publikuar “single-in” “LittleLady”. Ia kushton vajzës, e cila jeton në Londër bashkë me të ëmën. Njëhistori për të cilën nuk ka folur asnjëherë më parë. Në këtë intervistëzbulon jetën e tij, si u bë baba në Angli që 20 vjeç dhe pse fëmijëtjanë fansat e këngëve të tij. Noisy, je kthyer nga Londra pas karrierëssi boksier “streefight”. Keni shpallur hapur ambicien për të qenë tireperi i vërtetë. Cilët janë fansat që ke bërë për vete deri tani? Poambicia ime është të jem një “real reper”. Me kënaqësi e them që fansate mi janë fëmijët, djemtë e vegjël të cilët tek unë mëshirojnë figurëne superman-it që kanë parë nëpër filma. Ajo që nuk shpëton pa u vënë reështë natyra ime prej tipi të fortë, egoisti, që shprehem si dua dhendaj fëmijët dëshirojnë shumë të jenë si unë. Çfarë ke bërë konkretishtnë muzikë? Sapo kam përfunduar albumin tim të parë me 18 këngë metitullin “Pak më ndryshe”. Është një album i realizuar nga 300këngëtarë të grupit O.T.R, të cilët jetojnë në pesë vende të botës, dhejanë nga mosha 14 vjeç deri 30 vjeç. Ky album është bërë për të sjellëreperin e vërtetë, atë që nuk ekziston ende në Shqipëri. Muzika repështë muzika e rrugës, e dhunës nuk është ajo që kemi dëgjuar deri taninga të tjerë këngëtarë. Cilat këngë do veçoje nga ky album i ri? Janëkëngët “Jashtë serie”, “Histori e gjatë”, dhe “Malet e Dibrës”. Këngëtjanë firmosur nga “Zig-Zag Rekords”, GBMC dhe Tom Gillieron. Albumiështë masterizuar nga Julian Leowe, që është një nga masterizuesit mëtë njohur të muzikës urbane në South London. Kam vendosur ta promovojnë disa qytete të Shqipërisë, albumin ku përfshihen këngë të rrymaveunderground, rap, regja, komercial, sreet life, talk, bashment, etj.Kaq shumë ke për të rrëfyer nga jeta jote? Po kam shumë gjëra qënjerëzit nuk i dinë ende. Nuk dua që atyre t’u vijë keq, por do thojaqë e kaluara ime është shumë e veçantë dhe me pak dhimbje. Askush nuk edi faktin që unë jam babai i një vajze 2 vjeçe, e cila jeton në Londërbashkë me të ëmën. Vajza ime quhet Leandra, dhe i kam kushtuar një“single” anglisht me titull “Little lady”, që sapo e kam publikuar. Keqenë i martuar, apo ka qenë thjesht një histori dashurie? Jo nuk kamqenë i martuar. Por kam pasur një histori të gjatë dashurie me njëvajzë më të madhe se unë. Nga kjo lidhje lindi Leandra, të cilën e kamparë vetëm pesë herë pasi punët me ish-të dashurën time nuk shkuanmirë, dhe kështu ne u ndamë. Një reper i këndon realitetit ashtu siështë, tregon histori të tij. Ti e ke bërë këtë? Kam menduar që mekëngët e mia të këtij albumi të sjell hare, gëzim, festë. Personalishtmendoj se nuk kam jetuar rininë, jam rritur para kohe, pasi u largovanë Londër me familjen që 10 vjeç. Në tekstet e këtij albumi unë shfaqemsi karagjoz, apo si personi që s’të lë gjë mangët. Ndërsa albumi im idytë do të jetë shumë personal, aty do rrëfej jetën time, pasi mendojse do të jem pjekur dhe do të di çfarë të them. Por natyrisht kënga qëi kushtohet sime bije është realitet. Me cilat fjalë do e ftojepublikun ta dëgjonte këtë këngë? Është një këngë kur çfarë thuhet ështëe vërtetë. Do u thoja fansave të mi që nëse e dëgjoni atë këngëshijojeni se është historia ime e vërtetë. Kam bërë një jetëinteresante në Londër, e nuk mburrem për këtë jetë që kam pasur, porthjesht mund të them se ky ishte fati im dhe e pranoj.

 


otr the best

Posted by Eni on February 26, 2010 at 1:04 PM Comments comments (0)

Noizy: Une babai i nje vajze 2-vjecare 14 June 2009 nga admin  

Kategoria:  Showbiz

Vleresimi: (12 vota) (1,583 shikime)

 

Mund t’ju duket e habitshme, por është e vërtetë. Eshtë veçse 22 vjeç dhe ka një vajzë, Leandrën 2 vjeç. Djaloshi Noizy që pamë në skenat “hot” me Rozana Radin në klipin “Fly”, që fitoi çmimin e internetit në “Netët e Klipit” tregon këtë sekret të jetës së tij. Bashkë me albumin e tij të ri “Pak më ndryshe” sapo ka publikuar “single-in” “Little Lady”. Ia kushton vajzës, e cila jeton në Londër bashkë me të ëmën. Një histori për të cilën nuk ka folur asnjëherë më parë. Në këtë intervistë zbulon jetën e tij, si u bë baba në Angli që 20 vjeç dhe pse fëmijët janë fansat e këngëve të tij. Noisy, je kthyer nga Londra pas karrierës si boksier “streefight”. Keni shpallur hapur ambicien për të qenë ti reperi i vërtetë. Cilët janë fansat që ke bërë për vete deri tani? Po ambicia ime është të jem një “real reper”. Me kënaqësi e them që fansat e mi janë fëmijët, djemtë e vegjël të cilët tek unë mëshirojnë figurën e superman-it që kanë parë nëpër filma. Ajo që nuk shpëton pa u vënë re është natyra ime prej tipi të fortë, egoisti, që shprehem si dua dhe ndaj fëmijët dëshirojnë shumë të jenë si unë. Çfarë ke bërë konkretisht në muzikë? Sapo kam përfunduar albumin tim të parë me 18 këngë me titullin “Pak më ndryshe”. Është një album i realizuar nga 300 këngëtarë të grupit O.T.R, të cilët jetojnë në pesë vende të botës, dhe janë nga mosha 14 vjeç deri 30 vjeç. Ky album është bërë për të sjellë reperin e vërtetë, atë që nuk ekziston ende në Shqipëri. Muzika rep është muzika e rrugës, e dhunës nuk është ajo që kemi dëgjuar deri tani nga të tjerë këngëtarë. Cilat këngë do veçoje nga ky album i ri? Janë këngët “Jashtë serie”, “Histori e gjatë”, dhe “Malet e Dibrës”. Këngët janë firmosur nga “Zig-Zag Rekords”, GBMC dhe Tom Gillieron. Albumi është masterizuar nga Julian Leowe, që është një nga masterizuesit më të njohur të muzikës urbane në South London. Kam vendosur ta promovoj në disa qytete të Shqipërisë, albumin ku përfshihen këngë të rrymave underground, rap, regja, komercial, sreet life, talk, bashment, etj. Kaq shumë ke për të rrëfyer nga jeta jote? Po kam shumë gjëra që njerëzit nuk i dinë ende. Nuk dua që atyre t’u vijë keq, por do thoja që e kaluara ime është shumë e veçantë dhe me pak dhimbje. Askush nuk e di faktin që unë jam babai i një vajze 2 vjeçe, e cila jeton në Londër bashkë me të ëmën. Vajza ime quhet Leandra, dhe i kam kushtuar një “single” anglisht me titull “Little lady”, që sapo e kam publikuar. Ke qenë i martuar, apo ka qenë thjesht një histori dashurie? Jo nuk kam qenë i martuar. Por kam pasur një histori të gjatë dashurie me një vajzë më të madhe se unë. Nga kjo lidhje lindi Leandra, të cilën e kam parë vetëm pesë herë pasi punët me ish-të dashurën time nuk shkuan mirë, dhe kështu ne u ndamë. Një reper i këndon realitetit ashtu si është, tregon histori të tij. Ti e ke bërë këtë? Kam menduar që me këngët e mia të këtij albumi të sjell hare, gëzim, festë. Personalisht mendoj se nuk kam jetuar rininë, jam rritur para kohe, pasi u largova në Londër me familjen që 10 vjeç. Në tekstet e këtij albumi unë shfaqem si karagjoz, apo si personi që s’të lë gjë mangët. Ndërsa albumi im i dytë do të jetë shumë personal, aty do rrëfej jetën time, pasi mendoj se do të jem pjekur dhe do të di çfarë të them. Por natyrisht kënga që i kushtohet sime bije është realitet. Me cilat fjalë do e ftoje publikun ta dëgjonte këtë këngë? Është një këngë kur çfarë thuhet është e vërtetë. Do u thoja fansave të mi që nëse e dëgjoni atë këngë shijojeni se është historia ime e vërtetë. Kam bërë një jetë interesante në Londër, e nuk mburrem për këtë jetë që kam pasur, por thjesht mund të them se ky ishte fati im dhe e pranoj.

 


NOIZY OTR

Posted by Eni on February 26, 2010 at 12:36 PM Comments comments (0)

kengetari i hip-hopit dhe rrepit.,No1zY ka nxjerr ne treg albumin e tij te dyte-Mixtape, MOST WANTED....  NE KETE ALBUM DO TE GJENI SUPER HITE SI; oh my,3 tyma,kadale kadale dhe shum te tjera.....tashme ne treg per ju

Informacion per grupin OTR

Posted by Eni on February 26, 2010 at 9:49 AM Comments comments (2)

NOIZY

 

Emri i vertete Rigels Rajku.

Kashum still me ndryshe se cfare eshte degjuar deri tani ne historin erepit shqiptar. Noizy gjithashtu eshte kampion ne ndeshje ruge"streetfight" ku ai eshte shpallur kampion i Londres me 15 ndeshje 15fitore, ne myspace.com/noizyontherun keni mundesin ta shikoni disa prejtyre.

 

Ne vitin 2008 Noizy ka lidhur kontrate me "ZIG ZAG"records ne te cilen u realizuan super hitet "O.T.R me zemer" , "Jenambreter" & "Histori e gjat" . Albumi i 1 i Noizy`t "PAK ME NDRYSHE"ka zgjatur gati 1 vit te plote per tu realizuar ne menyre shumeprofesionale.

Ingjizuar dhe masterizuar nga inxhinieri anglez TOM ON THE MIX , Gillieron. bY: ilYrianHacKerSRss_feed